منوی سایت

ویزای کانادابا توجه به افزایش ۳ برابری درخواست ویزای کانادا از سوی متقاضیان ایرانی، بازار ویزای کانادا نیز به شدت داغ شد. ما در این مطلب سعی کرده ایم که کلیه حقایق مربوط به ویزا کانادا را برای شما بیان کنیم. این اطمینان را به شما می‌دهیم که با خواندن این مطلب، اطلاعات بسیار مفید و جامعی از ویزای کانادا دریافت خواهید کرد.

@title


آشنایی با انواع ویزا

ویزای مولتی کانادا:

شما میتوانید با داشتن ویزای چند بار ورود کانادا شش ماه در کانادا اقامت داشته باشید و با باطل شدن پاسپورت ویزا باید تمدید شود و مدت اعتبار این ویزا 5 سال است مدت زمان صدور ویزا از طرف سفارت کانادا حداقل 133 روز

است.

ویزای تحصیلی کانادا:

هر ساله بیشتر از 350.000 دانش آموز و دانشجو برای تحصیل وارد کانادا می شوند. محصلان کم سنتر با خانواده بعضی افراد به صورت انفرادی وارد این کشور میشوند. بعضی از افراد به کانادا سفر می کنند جهت یادگیری زبانهای انگلیسی و فرانسه. دانش آموزان دبیرستانی نیز به جهت گرفتن مدرک دیپلم خود یا تحصیل در یکی از بهترین دانشگاه ها یا کالج های کانادا به این کشور سفر می کنند. اگر علاقه مند به تحصیل در یکی از موسسات تحصیلی کانادا هستید پس از پذیرفته شدن و گرفتن مجوز تحصیلی این کشور میتواند تحصیل کند ، تحصیل در کانادا مزایای زیادی برای اقامت موقت یا دائم برای شما فراهم می کند.همچنین اجازه داشتن کار برای محصلانی که از دبیرستان فارغ التحصیل می شوند فراهم می باشد. علاوه بر این کسانی که به عنوان کارمند با تخصص برای اقامت دائم در کانادا اقدام می کنند، می توانند امتیازاتی ارزشمندی برای ادامه تحصیل دریافت کنند. و در آخر تحصیل در کانادا گزینه خوبی برای به دست آوردن مهارت های با ارزش است و اگر تصمیم به اقامت دائم دارید، ادامه تحصیل در این کشور گزینه مناسبی است

ویزای کار کانادا:

ویزای کار کانادا تحت عنوان برنامه کارگران خارجی موقت TFWP و به وسیله اداره مهاجرت و پناهندگی و شهروندی کانادا IRCC برای به خدمت گرفتن کارگران مورد نیاز نسبت کمبود در بازار کارگر صادر می شود

TFWP به 4دسته تقسیم میشود کارگران ماهر، کارگران کم مهارت، برنامه کارگران کشاورزی فصلی، برنامه کارگران خارجی.

کارگران خارجی قبل از عزیمت به کانادا، باید مجوز کار و همچنین پیشنهاد شغلی تأیید شده را داشته باشند. متقاضی باید حداقل یک سال تجربه کاری به صورت تمام وقت در ده سال گذشته را دارا باشد. منظور از کار تمام وقت در سیستم کاری کانادا 37.5 ساعت کار در هفته می باشد. 15 کمترین امتیازی است که برای تجربه کاری در نظر گرفته شده

برنامه نیروی متخصص فدرال متقضاییان را بر حسب تواناییشان و مهارت هایشان رتبه بندی می شوند و 67 کمترین امتیازی برای درخواست کار کسب کند تا صلاحیت کافی را برای اخذ شغل در کانادا را داشته باشد.

ویزای سرمایه گذاری کانادا:

کانادا برنامه های مهاجرتی را برای سرمایه گذاران به طور مداوم و گسترده ارائه می دهد. تاجرانی که بخواهند تجارتی جدید در کانادا به راه بیندازند در صورتی که صلاحیت کسب ویزای کاری موقت را دارا باشند، بعد از مدتی احتمال دارا بودن صلاحیت اقامت دائم را تحت برنامه مهاجرتی مقتضی کسب کنند.

ویزای مطالعاتی کانادا:

دکترانی که برای مطالعه دوره تخصص خود و بالا بردن تبادل علمی و فرهنگی بین کانادا و دانش پژوهان کشورهای دیگر با توجه به واجد شرایط بودن ویزا داده میشود و متقاضیان باید بعد از دریافت پذیرش از موسسه علمی مورد نظر در کانادا برای ویزا اقدام کنند و از آنجایی که این ویزا جایگاهی بین کاری و تحصیلی دارد و در نتیجه باید در نظر داشته باشید که در انتخاب ویزا مناسب دقت لازم را داشته باشید

متقضایان مطالعاتی کانادا از لحاظ علمی، پژوهشی و فرهنگی جایگاه خاصی دارند. بیشتر این نوع متقاضیان اول باید برای ویزای کاری اقدام کنند و با توجه به شرایط اگر به طور مثال در حین فرصت

مطالعاتی از مرکز آموزشی مربوطه حقوق دریافت کنند، باید فرم های مربوط را تکمیل کنند.در موارد دیگر می توان برای ویزاهای تحصیلی و یا حتی گردشگری اقدام کنند.

سوپر ویزای کانادا:

والدین پدربزرگ و مادربزرگ شهروندان کانادایی و ساکنین دائمی کانادا که قصد دارند برای بازدید از بستگان نزدیک خود اقامت موقت دریافت بگیرند ، می توانند برای درخواست ویزای بازدیدکننده یا با نام سوپر ویزا شناخته می شود اقدام کنند.

این ویزا برای چند بار ورود میباشد و مدت اعتبار آن با تاریخ اعتبار پاسپورت باید تمدید شود

مزیت آن نسبت به ویزاهای دیگر این است که مدت اقامت شما به 2 سال ارتقا می یابد.

باید توجه داشت که دارندگان سوپر ویزا حقوق و محدودیت های دارندگان ویزای عادی توریستی را دارند و نمی توانند در طول این دوره به کار و تحصیل بپردازند.

همچنین حتی زمانی که فرایند اقامت دائم شما در حال گردش است، می توانید دریافت کرد.

@title


چطور شانس دریافت ویزا را افزایش دهیم؟

هیچ روش میانبری جهت افزایش شانس دریافت ویزا وجود ندارد. اینطور نیست که به شخص یا شرکت خاصی مراجعه نمایید و آنها بر اساس اعتباری که در سفارت دارند برای شما ویزا دریافت کنند.(پس گول اینگونه وعده و وعیدها را نخورید!)

در واقع تمامی درخواست ها توسط یک شخص (افسر ویزا) بازبینی می شود و در صورت تشخیص اینکه قصد شما از سفر واقعا همان چیزی است که در فرم ویزا نوشته اید با درخواست شما موافقت خواهد شد. پس باید متوجه شده باشید که تنها راه افزایش شانس دریافت ویزا، تلاش صحیح برای قانع کردن افسر ویزا می باشد.

@title


چرا باید از طریق آژانس سفرهای رویایی پروشا اقدام به دریافت ویزا نماییم؟

همانطور که گفته شد، راه میانبری برای دریافت ویزا وجود ندارد. همچنین با اضافه شدن هزینه درخواست ویزا برای اکثر کشورها نظیر کانادا و انگلیس، دیگر اقدام برای دریافت ویزا با ریسک زیاد منطقی نخواهد بود.

آژانس سفرهای رویایی پروشا با راه اندازی بخش کاملا اختصاصی جهت انجام امور مشاوره و ارائه خدمات کامل اخذ ویزا، و با بررسی پرونده ها به صورت موردی و دقیق، اقدام به تکمیل مدارک و فرم های مورد نیاز جهت درخواست ویزا می نماید.


شرایط ویزای کانادا

شما می‌توانید هم براساس شرایط خود اقدام به اخذ ویزا کنید هم می‌توانید براساس نوع ویزای انتخابی، شرایط خود را همسو کنید. شرایط اخذ ویزای کانادا به شرح زیر می‌باشد:

۱. ۱. شرایط اخذ ویزای توریستی کانادا:

یک سری شرایط کلی برای اخذ ویزای توریستی کانادا وجود دارد. داشتن پاسپورت معتبر، عدم سوء پیشینه کیفری و حقوقی، برخورداری از شرایط جسمی و ذهنی کامل و همچنین باید تعهد دهید که در زمان سفر به کانادا، به دنبال کار و استخدام نباشید. شرایط دیگر اخذ ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است.

۱. تمکن مالی: ایده‌آل ترین تمکن مالی ویزای کانادا برای هر نفر، ۵۰ هزار دلار کانادا می‌باشد. توجه داشته باشید که این مبلغ ایده آل است و ممکن است شما با تمکن مالی کمتری بتوانید موفق به اخذ ویزای توریستی کانادا شوید. تمکن مالی ویزای توریستی کانادا باید به دلار کانادا صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۲. تاریخچه سفری: منظور از تاریخچه سفری ویزای کانادا فقط ویزای شینگن نیست. منظور از تاریخچه سفری، سفرهای شما در گذشته به کشور های خارجی می‌باشد که براساس تمکن و وسع مالی شما بررسی می‌شود. ویزای شینگن، انگلیس، استرالیا، آمریکا، سنگاپور و ژاپن جزو ویزاها و تاریخچه های سفری معتر شناخته شده است.

۲. شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا:

شرایط کلی اخذ ویزای تحصیلی کانادا نیز همانند شرایط کلی ویزای توریستی این کشور می‌باشد. دیگر شرایط اخذ ویزای تحصیلی کانادا به شرح زیر می‌باشد:

۲. ۱. تمکن مالی: تمکن مالی در ویزای تحصیلی کمی متفاوت است. تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا براساس هزینه های یک سال زندگی به همراه شهریه مدرسه، دانشگاه و یا کالج بررسی می‌شود. شهریه مرکز آموزشی مقصد شما، هزینه های اجاره منزل، هزینه های رفت و آمد و خورد و خوراک شما در یک سال، باید با مبلغ تمکن مالی‌تان برابری کند. در صورتی که نتوانید این مبالغ را پرداخت کنید، موفق به اخذ ویزای تحصیلی کانادا نمی‌شوید. تمکن مالی ویزای تحصیلی کانادا نیز باید به دلار کانادا صادر شود و توسط مدیر شعبه صادر کننده به مهر و امضاء برسد.

۲. ارائه پذیرش معتبر از مدرسه، دانشگاه و یا کالج: تمامی نامه های پذیرش و یا فاند که از مراکز آموزشی کانادا دریافت می‌کنید، توسط سفارت این کشور استعلام می‌شود. اخذ تائیدیه و یا فاند نیاز به ارائه مدارک معتبر تحصیلی دارد. در صورتی که مدارک معتبری جهت اخذ پذیرش نداشته باشید، ویزای تحصیلی کانادا برای شما صادر نمی‌شود. توجه داشته باشید که پذیرش و یا فاند به منزله اخذ ویزا نیست. ممکن است شما پذیرش داشته باشید و موفق به اخذ ویزا نشوید.

۳. شرایط اخذ ویزای کاری کانادا:

برای اخذ ویزای کاری کانادا، شما فقط نباید دارای سوء پیشینه و سابقه کیفری باشید. همچنین باید از سوی یک کارفرما، شرکت و یا موسسه در کانادا پیشنهاد شغلی به همراه دعوتنامه داشته باشید. در متن دعوت‌نامه مراحل آشنایی کارفرما با شما و همچنین مدت زمان اشتغال شما در کانادا باید مشخص باشد.

@title


شرایط ویزای کانادا

سفارت کانادا، برای بررسی شرایط متقاضیان ایرانی ویزای کانادا، چک لیستی مدارکی منتشر کرده است که در ادامه مختصری از آن ها را برای شما آورده ایم:

مدارک لازم برای ویزای توریستی کانادا:

فرم اطلاعات خانوادگی و اطلاعات فردی

فرم اطلاعات خانوادگی و اطلاعات فردی ویزای کانادا باید به زبان انگلیسی پر شود. فرم اطلاعات خانوادگی ویزای کانادا شامل اطلاعات فرد متقاضی، پدر و مادر و خواهر و برادر ایشان می باشد. همچنین در این فرم باید اطلاعات شغلی، تاریخ تولد و آدرس این اشخاص باید تکمیل شود. در صورت درخواست می توانید برای تکمیل این فرم ها، از خدمات ویزای گروه مسافرتی ویزالند استفاده کنید.

۲. دعوت نامه رسمی (در صورت وجود):

دعوت نامه ویزای کانادا می تواند از سوی بستگان درجه یک، بستگان و یا یکی از بستگان شخص متقاضی صادر شود. در دعوت نامه، شخص دعوت کننده اظهار می کند که برای دیدار ایشان قصد سفر به کانادا دارید، در منزل ایشان اقامت دارید و همچنین در صورت لزوم، ایشان از شما حمایت مالی خواهد کرد. دعوت نامه باید با هدف توریستی و یا بازدید از خانواده صادر شود.

۳. ارائه بلیط رفت و برگشت هواپیما و واچر هتل:

در صورتی که دعوت نامه ندارید، باید علاوه بر مدارک دیگر، رزرو بلیط رفت و برگشت هواپیما و همچنین واچر هتل رزرو شده خود را، به افسر ویزای کانادا ارائه کنید.

@title

مدارک لازم برای ویزای تحصیلی کانادا:

۱. ارائه برنامه تحصیلی (study plan): متقاضیان ویزای تحصیلی کانادا باید برنامه تحصیلی خود را در کشور کانادا به افسر ویزای این کشور ارائه دهند. در این برنامه تحصیلی، باید رشته تحصیلی مورد نظر، دانشگاه انتخابی، محل اقامت و همچنین اهداف پس از تحصیل نیز برای افسر ویزای تحصیلی کانادا مشخص شود.

۲. گواهی اشتغال به تحصیل (در صورتی که دانشجو هستید): اگر دانشجو هستید و قصد ادامه تحصیل در کانادا را دارید، باید از دانشگاه فعلی خود یک گواهی اشتغال به تحصیل برای سفارت کانادا درخواست کنید. گواهی اشتغال به تحصیل نیز، باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود.

۳. ترجمه آخرین مدرک تحصیلی و آخرین ریز نمرات: پشت برگه آخرین مدرک تحصیلی و ریز نمرات تان را مرجع صدور آن باید مهر کند و پس از ممهور شدن، باید به صورت رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود.

مدارک لازم برای ویزای کاری کانادا:

۱. گواهی سلامت جسمانی: متقاضیان ویزای کاری کانادا علاوه بر انجام آزمایشات ایدز، هپاتیت، سل و کلیه بیماری های واگیر دار، باید یک سری آزمایشات مربوط به سلامت جسمانی که سفارت کانادا از آنها درخواست می کند را نیز انجام دهند و جواب آن ها را به همراه دیگر مدارک مورد نیاز، برای سفارت کانادا ارسال کند.

۲. گواهی عدم سوء پیشینه: متقاضی ویزای کانادا نباید هیچگونه سوء پیشینه ای به خصوص در زمینه های مواد مخدر و موارد مربوط به حقوق بشر داشته باشد. گواهی سو پیشینه، باید به توسط دارالترجمه رسمی به زبان انگلیسی ترجمه شود و همراه دیگر مدارک برای سفارت کانادا ارسال شود.

۳. ارائه مدرک زبان با توجه با ایالات انتخابی: متقاضیان ویزای کاری کانادا، باید برای کار در ایالت های انگلیسی زبان، مدارک زبان آیلتس ۷ به بالا و برای کار در ایالت های فرانسوی زبان، مدارک B2 و یا بالاتر را به افسر ویزا ارائه کنند.


هزینه ویزای کانادا:

هزینه ویزای کانادا بسته به نوع ویزای درخواستی متفاوت است. قیمت ویزای کانادا به دو قسمت بررسی مدارک و انگشت نگاری تقسیم بندی می شود. هزینه ویزای توریستی کانادا 500 دلار می باشد

ما چه کار هایی برای ویزای کانادای شما انجام میدهیم؟

📑 بررسی مدارک متقاضی و رفع نواقص موجود در آن

📑 ایجاد حساب کاربری در سایت سفارت کانادا

📑 آپلود مدارک درخواستی سفارت کانادا

📑 تکمیل فرم های اطلاعات خانوادگی، تاریخچه سفری و سایر فرم های درخواستی و رفع نواقص

📑 اضافه کردن دعوت نامه رسمی به مدارک متقاضی (دعوت نامه از سوی آژانس مسافرتی همکار در کانادا ارسال می شود)

📑 رزرو بلیط هواپیما رفت و برگشت به کانادا

📑 واچر رسمی هتل

📑 ارائه بیمه مسافرتی با توجه به مدت اقامت متقاضی

📑 پرداخت هزینه های مربوط به بررسی مدارک و انگشت نگاری

📑 برگزاری تور انگشت نگاری (هزینه این تور جداگانه می باشد و از هتل محل اقامت تا دفتر وک، معمولا حدود ۵ دقیقه پیاده روی می باشد)

📑 اخذ وقت انگشت نگاری برای متقاضیان (جهت تسریع در امر انگشت نگاری)

📑 پیگیری پرونده متقاضی پس از انگشت نگاری

📑 پیکاپ پاسپورت متقاضی (در صورت ویزا شدن) با کمترین هزینه

@title


چند مورد مهم:

نقص در تکمیل مدارک ویزای کانادا: نقض در تکمیل فرم های درخواستی سفارت کانادا، یکی از دلایل مهم ریجکتی و یا همان رد شدن ویزای شخص متقاضی می باشد. بنابراین با سپردن این امر مهم به موسسه مسافرتی ویزالند، شانس رد شدن ویزای خود را به حداقل برسانید.

اعتبار پاسپورت: تاریخ اعتبار ویزای مولتی کانادا هر شخص، با تاریخ اعتبار پاسپورت ایشان رابطه مستقیم دارد.

پرداخت تعرفه های ویزای کانادا: با توجه به اعمال محدودیت ها، متقاضیان گرامی می توانند درخواست پرداختی تعرفه های ویزای خود را به آژانس مسافرتی سفرهای رویایی پروشا واگذار کنند.

@title


رایج ترین دلایل ریفیوزی ویزای کانادا

ریفیوز ویزای کانادا، یکی از رایج ترین اتفاقات اخذ ویزای کانادا می باشد. معمولا ریفیوزی ها به دلایل مختلفی اتفاق می افتد که رایج ترین آن ها عبارتند از:

۱. عدم اعتماد به بازگشت متقاضی ویزای کانادا: در صورتی که نتوانید افسر ویزای کانادا را متقاعد کنید که پس از اتمام دوره اقامت به کشور خود باز می گردید، درخواست ویزای کانادای شما را رد می کند.

۲. تاریخچه سفری نامناسب متقاضی ویزای کانادا: در صورتی که متقاضی ویزای کانادا، تاریخچه سفری متناسب با تمکن مالی خود نداشته باشد، درخواست ویزای کانادای ایشان رد می شود.

۳. مدارک مالی نامناسب متقاضی ویزای کانادا و عدم توانایی در پرداخت هزینه های اقامت:

تمکن مالی متقاضی ویزای کانادا، باید برای هر نفر ۵۰ هزار دلار کانادا باشد و در صورتی که نامه تمکن مالی که شما ارائه می کنید، کمتر از این مبلغ باشد، درخواست ویزای کانادای شما مردود می شود.


جهت دریافت مشاوره و اخذ ویزای کانادا با همکاران ما تماس حاصل نمایید